Dekarbonizace motoru

Vodík se používá k obohacení palivové směsi která lépe hoří, dosahuje vyšších teplot, čímž v motoru vypaluje usazený karbon.

Při čištění se do motoru vstřikuje vodík, který je silně exotermní a při sloučení s kyslíkem a palivem vzniká vysoká teplota . Při této vysoké teplotě usazeniny karbonu začnou hořet a spaliny se dostanou z motoru výfukovým potrubím.
Tato metoda je automatická, bez ručního zásahu mechanika a také bez přidání jakékoliv chemikálie do útrobí motoru. Ostatně podobný princip se používá při vypalování filtru pevných částic, kde se tak bohužel děje jen jako u jediné součásti vozu.

Vznik karbonových usazenin:

Vše začíná ve spalovacím prostoru, paliva musejí splňovat normy a proto se skládají i z různých biosložek. Motor palivo spálí jen z 25%, zbylých 75% připadá na teplo, plyny a kouř, který je vlastně  karbon. Karbon se v motoru tvořil vždy, jen se tolik neukládal a dekarbonizace nebyla třeba, protože dříve nebyly tak přísné požadavky na emise. Dnes jsou tyto požadavky tak přísné, že výrobci musí do automobilů montovat filtry DPF/FAP, lepší katalyzátory apod. Tyto součástky  mají mají za úkol zadržovat škodlivé látky a tím snižovat celkové emise. Bohužel se tyto látky následkem těchto součástek nedostanou ven, ale usazují se v motoru a výfuku. Proto je dobré zařadit na seznam pravidelné údržby i dekarbonizaci motoru. Dekarbonizace naším unikátním systémem nejen že odstraňuje usazený karbon z motorových částí vozidla, ale také úspěšně snižuje emise. Proces dekarbonizace probíhá pyrolýzou a je ekologický a šetrný ke svému okolí.

Neprošli jste měřením emisí?Máme pro Vás pomoc:

Než začnete vyměňovat díly, navštivte nás. S velkou pravděpodobností  Vám můžeme uchránit  Vaši peněženku před nákupem drahých dílů a placení servisu. S procesem dekarbonizace motoru vyčistíme válce motoru, spalovací komoru, vstřikovače, ventily, kroužky, zapalovací svíčky a další součásti jako jsou lambda sonda, turbo, katalyzátor a DPF/FAP filtr. Aby jste nemuseli vícekrát navštěvovat stanici měření emisí, je výhodné před tím nechat celý motor dekarbonizovat.

Změny po vyčištění:

Odstraní usazeniny z motoru

Čistí součásti motoru

Prodlužuje životnost motoru

Zvyšuje výkon motoru

Zvyšuje akceleraci

Snižuje spotřebu paliva

Snižuje emise

Snižuje kouřivost

Snižuje hlučnost